Arkivyskupijos jaunimas lytiškumo ugdymo rekolekcijose sutvirtinamiesiems „Skirtingi, bet vienodai vertingi“
Paskelbta: 2018-06-12 19:55:28

Vasario–gegužės mėnesį Kauno arkivyskupijos Jaunimo centras pagal įsigaliojusią instrukciją dėl jaunuolių rengimo Sutvirtinimo sakramentui organizavo lytiškumo ugdymo rekolekcijas „Skirtingi, bet vienodai vertingi“. Jose jaunimui pritaikyta kalba ir būdais buvo paliestos tokios svarbios sritys, kaip draugystė, meilė, santuoka, šeima, katalikiška lytiškumo samprata.

Įvyko 10 vienos dienos rekolekcijų ir vienos savaitgalio rekolekcijos, kuriose iš viso dalyvavo daugiau kaip 520 jaunuolių ir jų vadovų iš įvairių arkivyskupijos parapijų. Rekolekcijas vedė lytiškumo ugdymo programų „Esi vertas daugiau“ ir „Pažink save“ savanorių komandos, talkino per 15 kunigų.

Programą sudarė bendros paskaitos temomis „Žmogus – tikslas, o ne priemonė“, „Gyvybės stebuklas“, poros liudijimas „Tikra meilė laukia“, atskiri užsiėmimai merginoms ir vaikinams „Skirtingi, bet vienodai vertingi“, diskusijos grupelėse, šv. Mišios. Savaitgalio rekolekcijose dalyviai buvo kviečiami į ilgesnį maldos laiką šlovinimo vakare su Švč. Sakramento adoracija, išpažinties, dvasinio pokalbio ir užtarimo maldos galimybe. Rimtus užsiėmimus praturtino bendrystė, stalo žaidimai ir filmo vakaras.

Kauno arkivyskupijos Jaunimo centro informacija

Jau apaštalus menančiais laikais Bažnyčia laikė kankinius garbingiausiais, rinktiniais savo nariais. Jie yra tikrasis Bažnyčios elitas. Jie ne tik gyvenimu, bet ir mirtimi sekė Kristų, susitapatino su Juo. Visais amžiais nesuskaičiuojama kankinių minia vėl ir vėl pasipildo. Būti Kristaus sekėju ir mokiniu kartais yra mirtinai pavojingas užsiėmimas.

2018 – Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metai