Čekiškėje atidengta kun. Petro Strelčiūno (1877–1937) atminimo lenta (2017 12 03)
Paskelbta: 2017-12-04 18:23:02

Nuotrauka – Kauno r. bendruomenės

Gruodžio 3 d. Čekiškės bažnyčioje atidengta atminimo lenta daugiau kaip prieš 100 metų šioje parapijoje dirbusiam (1913–1924) klebonui kunigui Petrui Strelčiūnui. Šv. Mišioms vadovavo ir atminimo lentą pašventino Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas. Iškilmėje dalyvavo Kauno II dekanato dekanas mons. Augustinas Paulauskas, Kauno rajono vadovai. Atminimo lentą Kauno r. mero Valerijaus Makūno iniciatyva pagamino skulptorius Stasys Žirgulis.

Kun. P. Strelčiūnas buvo viena ryškiausių krašto asmenybių, lietuvybės, lietuviško rašto puoselėtojas. 1914 m. įvedė lietuvių kalbą pamaldose, rašė Čekiškės parapijos istoriją. Dalyvavo 1917 m. Vilniaus konferencijoje.

Parengta pagal Čekiškės parapijos informaciją

Būkime KRISTAUS žmonės, būkime BAŽNYČIOS žmonės. Sekti Kristumi ne visada paprasta, lengva, bet gyva ir džiugu. Šis sekimas suvienija mus tarpusavyje į vieną gyvą kūną kartu su Jėzumi.

Iš 2018 06 24 homilijos

2018 – Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metai