Čekiškėje atidengta kun. Petro Strelčiūno (1877–1937) atminimo lenta (2017 12 03)
Paskelbta: 2017-12-04 18:23:02

Nuotrauka – Kauno r. bendruomenės

Gruodžio 3 d. Čekiškės bažnyčioje atidengta atminimo lenta daugiau kaip prieš 100 metų šioje parapijoje dirbusiam (1913–1924) klebonui kunigui Petrui Strelčiūnui. Šv. Mišioms vadovavo ir atminimo lentą pašventino Kauno arkivyskupas Lionginas Virbalas. Iškilmėje dalyvavo Kauno II dekanato dekanas mons. Augustinas Paulauskas, Kauno rajono vadovai. Atminimo lentą Kauno r. mero Valerijaus Makūno iniciatyva pagamino skulptorius Stasys Žirgulis.

Kun. P. Strelčiūnas buvo viena ryškiausių krašto asmenybių, lietuvybės, lietuviško rašto puoselėtojas. 1914 m. įvedė lietuvių kalbą pamaldose, rašė Čekiškės parapijos istoriją. Dalyvavo 1917 m. Vilniaus konferencijoje.

Parengta pagal Čekiškės parapijos informaciją

„KRISTUS JĖZUS – mūsų viltis.“ Šia žinia norime gyventi, ja norime dalintis su visais. Jūsų apsilankymas skatins mus, Lietuvos katalikus, drąsiai skleisti Evangelijos šviesą, rūpintis šeimomis, prabilti į jaunimo širdis, būti arti visų, kurie ieško ne vien duonos, bet ir teisingumo bei vilties.

Padėkos žodis popiežiui Pranciškui Kauno Santakoje

2018 – Trakų Dievo Motinos Lietuvos Globėjos metai