Apytalaukio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapija

Apytalaukis
58420 Kėdainių r.

Dvasininkai

Klebonas – kun. dek. Žydrūnas PAULAUSKAS (Kėdainių Šv. Juozapo)

Kviečiame į pamaldas
 Apytalaukio Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS bažnyčioje
    Sekmadieniais 13.30 val.
  • Išpažinčių klausoma 30 min. prieš šv. Mišias
Atlaidai

Šv. apaštalų Petro ir Povilo – birželio 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. apaštalo Baltramiejaus – rugpjūčio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. apaštalo evangelisto Mato – rugsėjo 21 d. (keliama į artimiausią sekmadienį).

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 1 d. dekretą Nr. 172.

Gyvenvietės ir kaimai: Apytalaukis, Bičkai, Gineitai, Repengiai, Tiskūnai, Vasariškiai I ir II.

Apytalaukio Šv. apaštalų Petro ir Povilo parapija ribojasi su Lančiūnavos, Šventybrasčio, Surviliškio, Kėdainių Šv. Juozapo ir Kėdainių Šv. Jurgio parapijomis bei Panevėžio vyskupija.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Apytalaukio Šv. apašt. Petro ir Povilo parapija
Adresas Apytalaukio k., Vilainių sen., Kėdainių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191246411
Bankas AB SEB bankas
A. s. LT217044060007629740

Apie bažnyčią ir parapiją
Apytalaukio Šv. Petro ir Povilo bažnyčia yra Kėdainių rajone, Apytalaukio kaime, 5 km į šiaurę nuo Kėdainių, prie Nevėžio. Yra tinkuoto mūro, pastatyta XVII a. Barokinė, turi renesanso bruožų.(plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 148).

Bažnyčios vidaus panorama (~2011 m.)

Pirmoji bažnyčia pastatyta iki 1635 m., fundatorius – grafas Petras Šiukšta. Inventoriuje nurodyta 1642 m. veikianti medinė bažnyčia ir statoma mūrinė. Ji 1674–1677 m. dar nebuvo pastatyta. Karališkasis rotmistras Kazimieras Zaviša su žmona Kristina Mlečkaite XVII a. pabaigoje įrengė altariją. Bažnyčioje pamaldas XVIII a. laikydavo Kėdainių misijos jėzuitai. XVIII a. veikė parapinė mokykla. 1851 m. gautas leidimas pristatyti bokštą.

Klebonas V. Mockus ir dvarininkas Titas Šniukšta 1902–1919 m. atstatė mūrinę bažnyčią. Parapijai priklausė Lančiūnavos ir Šventybrasčio filijos. Apytalaukyje klebonavęs Vincentas Rimkevičius (mirė 1934 m.) padėjo knygnešiams, rėmė „Tėvynės sargą". Už tai caro valdžios persekiotas ir baustas.

Bažnyčia barokinė, turi ir renesanso bruožų, lotyniško kryžiaus plano, su dideliu bokštu. Vidų dengia cilindriniai skliautai. Joje vertingos medinės šv. Petro, šv. Kazimiero skulptūros.