Paliepių Šv. Kryžiaus parapija

60221 Raseinių r.
Tel. (428) 77 086

Dvasininkai

Administratorius – kun. Norbertas MARTINKUS (Jurbarko Švč. Trejybės)

Kviečiame į pamaldas
 Paliepių Šv. Kryžiaus bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 10 val.
    Šiokiadieniais 16 val. (spalio mėn.), 20 val. (gegužės ir birželio mėn.)
    Šeštadieniais 12 val.
Atlaidai

Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. 14 val. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. 9 val. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 3 d. dekretą Nr. 226.

Gyvenvietės ir kaimai: Paliepiai, Aukštlaukys, Būdai, Daujotai, Daujotėliai, Ilgižiai I, Ilgižiai II, Ilgižiai III, Ilgižiukai, Jonaičiai, Kasiulkai, Lapkalnys, Lepšiškė, Lukošiūnai, Nedolė, Pagynėvys, Paliepiai II, Paliepiukai, Ročiai, Skirvainiai, Šedkaimys, Šilai, Šulcava, Tauručiai, Tilindžiai, Žibuliai.

Paliepių Šv. Kryžiaus parapija ribojasi su Ariogalos, Betygalos, Vosiliškio, Krakių, Pajieslio ir Pernaravos parapijomis.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Paliepių Šv. Kryžiaus parapija
Adresas Paliepių k., Ariogalos sen., Raseinių r. sav.
Juridinio asmens kodas 191250267

Gavėjas Betygalos Šv. Mikalojaus parapija
Bankas SWEDBANK
A. s. LT547300010140986159 (nurodant paskirtyje „Auka Paliepių parapijai“)

Apie bažnyčią ir parapiją
Paliepių Šv. Kryžiaus bažnyčia yra Paliepių kaime, 11 km į šiaurės rytus nuo Ariogalos.  Medinė, liaudies architektūros, pastatyta apie 1840 m. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 162)

Bažnyčios vidaus panorama (~2015 m.)

Architektūros ir istorijos aprašas.

Pirmoji bažnyčia Paliepiuose pastatyta 1754 m., tai buvo medinė kapų koplyčia. Apie 1840 m. ji padidinta ir paskirtas kunigas. Tapo Betygalos parapijos filija. Bažnyčia buvo atnaujinama 1891 ir 1939 metais.

Tai vienanavė, liaudies architektūros stiliaus, medinė (pušinių rastų), stačiakampio plano bažnyčia su bokšteliu. Turi darnų barokinį interjerą. Jame išsiskiria keturių kolonų Šventojo Kryžiaus didysis altorius su Nukryžiuotoju. Šventoriuje stovi trijų aukštų medinė varpinė. Joje pakabintas Antano Zvolinskio dirbtuvėse Varšuvoje 1852 m. nulietas varpas.