Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia

Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia
(II-oji Betygalos parapijos bažnyčia)
Ugioniai
Betygalos pšt.
60207 Raseinių r.

Dvasininkai

Administratorius – kun. Norbertas MARTINKUS (Jurbarko Švč. Trejybės)

Kviečiame į pamaldas
  • ŠV. MIŠIOS
    I mėnesio sekmadieniais 9.30 val.
  • Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinė) – rugpjūčio 15 d. 12 val.

Apie bažnyčią
    Ugionių Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia yra Ugionių kaime, kairiajame Dubysos krante. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 216)

Bažnyčios vidaus panorama (~2015 m.)

Pirmoji katalikų bažnyčia Ugioniuose pastatyta apie 1650 metus ir čia stovėjo apie 100 metų. 1784 m. vietos bajorai pastatė naują medinę bažnyčią, kuri 1831 metais sudegė.

Nauja mūrinė bažnyčia pastatyta 1836 m. Tačiau 1839 metais ji nukentėjo nuo žaibo, išdegė vidus, liko tik mūrai. 1842 metais bažnyčia buvo suremontuota ir atšventinta.

Sovietmečiu net du kartus buvo mėginta bažnyčią uždaryti (1948 ir 1962 metais). Nuo 1961 metų sovietinei valdžiai neleidus skirti klebono, bažnyčia buvo aptarnaujama Betygalos ir Milašaičių parapijų kunigų. Nuo 1965 metų bažnyčia jau turėjo savo kleboną.

Akmenų mūro bažnyčia liaudiškai traktuotų klasicistinių formų, stačiakampio plano, su portiku ir bokšteliu ant kraigo. 1881 metais buvo įrengtas naujas didysis altorius. Jam Marijos su Kūdikiu paveikslą dovanojo grafas Benediktas Tiškevičius

Netoli Ugionių bažnyčios yra medinė koplytėlė ir stebuklingu laikomas šaltinis, minimas dar XVI a. istoriniuose dokumentuose.