Kauno I dekanato kunigų ir miesto Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojų susitikime aptarti bažnytinių santuokų registracijos klausimai (2013 02 19)
Paskelbta: 2013-02-20 11:11:47

Vasario 19 d. Kauno rotušėje vyko arkivyskupijos Kauno I dekanato parapijų klebonų, bažnyčių rektorių, kunigų susitikimas su Kauno m. sav. Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojais.

Dekanas mons. V. Grigaravičius pristatė susitikimo temą „Teisingas dokumentų pildymas, tvarkymas ir pristatymas Civilinės metrikacijos skyriui pagal nustatytą tvarką“.

Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Kęstutis Ignatavičius supažindino su dalyvaujančiais susitikime skyriaus darbuotojais. Vėliau prelegentas išsamiai pristatė LR Civilinio kodekso 3.12 – 3.17 straipsnių reikalavimus, kurie pateikia santuokos sudarymo sąlygas.

Kauno arkivyskupijos kurijos kancleris mons. Adolfas Grušas papildė prelegentą, palygindamas civilinės ir bažnytinės teisės skirtumus santuokos sudarymo klausimais.

Skyriaus darbuotojai kalbėjo apie tinkamą dokumentų surašymą bažnytinei santuokai užregistruoti Civilinės metrikacijos skyriuje. Susitikimo metu klebonams buvo priminta, kad pavėlavus per 10 darbo dienų pranešti civilinei institucijai apie sudarytą bažnytinę santuoką, teisminio ginčo atveju atsakomybė tenka klebonui.

Visi aktyviai domėjosi santuokų su užsieniečiais atvejais, pavardžių rašymo taisyklėmis. Civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas K. Ignatavičius ir darbuotojai išsamiai atsakė į visus susirinkusiųjų klausimus.

Mons. Vytautas Grigaravičius dvasininkų vardu padėkojo Kęstučiui Ignatavičiui ir visiems minėto skyriaus darbuotojams už susitikimą ir bendradarbiavimą.

Dievas, kviečiantis dosniai atsiduoti ir viską jam atiduoti, teikia mums jėgų ir šviesos, kurių reikia norint žengti į priekį. Gyvybės Dievas, kuris mus taip myli, visada lieka šio pasaulio širdyje. Jis mūsų neapleidžia, nepalieka vienų, nes galutinai susijungė su mūsų žeme, o jo meilė visada mums padeda surasti naujų kelių. Tegu Jis bus pagarbintas!

Iš popiežiaus enciklikos LAUDATO SI’ (245)