į pirmą puslapį

Metodininkė – teol. lic. Inga RAKAUSKIENĖ

Koordinatorės – soc. m. mgr. Ilona JUREVIČIŪTĖ

Apie Katechetikos centrą

Katechetikos centro veiklos tikslas – koordinuoti religinio ugdymo bei katechetinę veiklą Kauno arkivyskupijoje.

Katechetikos centras siekia užtikrinti tęstinį religinį ugdymą Kauno arkivyskupijos mokyklose bei teikti pagalbą arkivyskupijos parapijoms įgyvendinant jų katechetinius poreikius. Visa tai vykdoma žvelgiant į galutinį katechezės tikslą – padėti asmeniui „su Jėzumi Kristumi ne tik susipažinti, bet ir su Juo bendrauti, savo gyvenimą su Juo suvienyti“ (Catechesi Tradendae, 5).

Kauno arkivyskupijoje veikia 18 katechetikos metodinių centrų, kurių veiklą Katechetikos centras koordinuoja per metodinių centrų vadovus. Profesinės tikybos mokytojų kompetencijos ugdymu, inovacijų įgyvendinimu ir mokytojų dvasiniu atsinaujinimu rūpinasi Kauno arkivyskupijos tikybos mokytojų metodinė taryba, šiuo metu vienijanti 17 narių.

Pagal 2018 metų statistiką, kurią pateikė Kauno arkivyskupijos teritorijoje esantys švietimo ir ugdymo skyriai, 2018 / 2019 m. m. iš 58 419 mokinių katalikų tikybą lanko 32 272 mokiniai (t. y. 55,3 proc. ). Pagal dekanatus tikybos lankymas: Kauno II dekanate – 68,0 proc. mokinių; Raseinių dekanate – 63,3 proc.; Kauno I dekanate – 57,2 proc.; Jurbarko dekanate – 52,2 proc.; Jonavos dekanate – 48,0 proc.; Kėdainių dekanate – 46,0 proc.; Ukmergės dekanate – 43,0 proc.

2018 / 2019 m. m. dirba 155 tikybos mokytojai: 2 kunigai, 17 vienuolių ir 136 pasauliečiai. Parapijose sakramentų rengimo programose dirba 108 katechetai: 72 iš jų yra tikybos mokytojai ir 36 katechetai, nedirbantys mokyklose.

Veiklos kryptys

1. Organizuoja ir koordinuoja tikybos mokymą mokyklose:

• rekomenduoja tikybos mokytojų kandidatūras mokyklų vadovams; vertina tikybos mokytojų kompetenciją ir profesinę kvalifikaciją;
  • koordinuoja metodinių centrų, veikiančių Kauno arkivyskupijos dekanatų centruose bei Kauno I dekanato parapijose, veiklą;
  • rengia katalikų tikybos mokymo kvalifikacijos programas ir tobulinimosi seminarus;
  • konsultuoja tikybos mokytojus kvalifikacijos tobulinimo bei dalykinės atestacijos klausimais.

2. Koordinuoja katechezę parapijose:

• rekomenduoja Ordinaro tvirtinimui rengimo sakramentams programas bei metodines priemones ir pateikia jas naudojimui parapijose;
  • organizuoja tobulinimosi seminarus parapijos katechetams;
  • bendradarbiauja su dekanais, klebonais ir parapijų bendruomenėmis.

Katechetikos centras bendradarbiauja su Bažnyčios institucijomis, Lietuvos katechetikos centru, vyskupijų katechetikos centrais, Kauno arkivyskupijos teritorijoje esančiais švietimo ir ugdymo skyriais, mokyklomis, LR ir užsienio valstybių krikščioniškomis, švietimo, kultūros bei kitomis visuomeninėmis organizacijomis, įstaigomis ir institucijomis.

Veiklos ataskaitos

Kauno arkivyskupijos Katechetikos centro 2018 m. veiklos ataskaita | DOC