į pirmą puslapį
Kurija, institucijos, centrai ir tarnybos

Jono Pauliaus II piligrimų centras

M. Valančiaus g. 4
44279 Kaunas
Tel. (37) 40 90 30, mob. 8 686 15 225
El. p.
www.piligrimyste.lt

Vadovas – Mantas KURAITIS

Aktualijos
  • JPII piligrimų centre kiekvieną antradienį, trečiadienį ir ketvirtadienį 18 val. vyksta pamaldos su Taizé giesmėmis. KVIEČIAME!
  • Kiekvieną trečiadienį 19 val. vyksta šeimų pamaldos su Taizé giesmėmis. KVIEČIAME!
  • Visos aktualijos ir naujienos www.piligrimyste.lt
Apie piligrimų centrą

Jono Pauliaus II piligrimų centras yra Kauno arkivyskupijos kurijos institucija. Įsteigtas 2009 m. vasario mėn. 2007 metais patvirtintuose Kauno arkivyskupijos antrojo sinodo nutarimuose nemažai dėmesio skirta bažnytinių institucijų struktūrų stiprinimui, kūrimui. Todėl 2009 m. ir buvo įkurtas piligriminių kelionių centras, vėliau pavadintas Jono Pauliaus II piligrimų centru. Vietos ordinaro nustatyta tvarka šis centras vadovauja piligriminių kelionių rengimui ir sielovadai Kauno arkivyskupijoje. Piligrimų sielovadai prie šventovių rūpinamasi steigti piligrimų namus ar sielovados centrus. Jono Pauliaus II centro savanoriai, piligrimai siekia, kad piligrimystė Lietuvoje būtų plėtojama ir dar labiau prieinama kiekvienam pasauliečiui (dekanatuose, parapijose, taip pat ligoniams, negalią turintiems asmenims, mokiniams, mokytojams, studentams, jaunimo, įvairių profesijų grupių nariams ir t. t).

Vizija

Piligriminės kelionės teikia galimybę asmenims išpažinti ir liudyti tikėjimą, pagilinti dvasinį gyvenimą, labiau atsigręžti į Dievą, atlikti atgailą, tesėti įžadus, išprašyti sveikatos, dvasinių ar medžiaginių gėrybių, susipažinti su ypatingomis Dievo malonės pasireiškimo vietomis.

Misija

Koordinuoja piligrimines keliones, padeda tinkamai joms pasirengti, rūpinasi piligrimų sielovada.

Veikla
  • Koordinuoja piligrimų sielovadą Kauno arkivyskupijos parapijose ir dekanatuose, kad arkivyskupijos teritorijoje esančios šventos vietos taptų piligrimų dar labiau lankomos. Pagrindinė šventovė ir kartu svarbiausia piligrimystės vieta arkivyskupijoje yra Šiluva, kur 1608 m. apsireiškė Švč. Mergelė Marija. Kitos piligriminės šventovės – Jono Pauliaus II piligrimų kelyje – Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, Pažaislio vienuolynas, taip pat Kėdainių Šv. Juozapo bažnyčia.
  • Teikia informaciją apie Lietuvoje organizuojamas piligrimines keliones.,
  • Rengia piligrimines keliones į Lietuvoje garsias piligrimystės vietas, kviečia organizuotai vykti į didžiuosius atlaidus.
  • Skatina savanorišką veiklą arkivyskupijoje. Prisideda prie arkivyskupijoje organizuojamų sielovados renginių, bendradarbiauja jaunimo, šeimų, neįgaliųjų sielovadoje.
  • Rengia piligrimines keliones į užsienį.