Seminaras mokytojams „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“ (2011 09 30)
Paskelbta: 2011-10-03 12:10:28

Rugsėjo 30 d. Kauno arkivyskupijos Katechetikos centre dvidešimt penki kelių dalykų – tikybos, biologijos, etikos – mokytojai dalyvavo kvalifikaciniame seminare „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“. Seminarą vedė teologijos mokslų magistrė, Jonavos J. Ralio vidurinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Inga Kuuzeorg-Petrikonienė.

Prelegentė aptarė lytinio ir lytiškumo ugdymo sampratas, Katalikų Bažnyčios Mokymą apie žmogaus lytiškumą, įvardijo šeimos, mokyklos ir Bažnyčios bendradarbiavimo svarbą, pateikė „Paauglių lytiškumo ugdymo realizavimo galimybės X ir Y mokyklose“ tyrimą ir analizę, pasidalijo savo patirtimi modeliuojant lytinio ugdymo temas neformaliajame ugdyme.

Evangelija sako, jog apaštalas Jonas pasiėmė Motiną pas save. Ir mes kvieskime ją pas save. Jos artumas keis mūsų gyvenimą. SVEIKA, MARIJA – ir tamsybės sklaidosi, ateina Šviesa – mūsų Viešpats Jėzus Kristus.

Vyskupo Algirdo Jurevičiaus herbas+ Algirdas JUREVIČIUS

iš homilijos Aušros Vartų atlaiduose