Seminaras mokytojams „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“ (2011 09 30)
Paskelbta: 2011-10-03 12:10:28

Rugsėjo 30 d. Kauno arkivyskupijos Katechetikos centre dvidešimt penki kelių dalykų – tikybos, biologijos, etikos – mokytojai dalyvavo kvalifikaciniame seminare „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“. Seminarą vedė teologijos mokslų magistrė, Jonavos J. Ralio vidurinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Inga Kuuzeorg-Petrikonienė.

Prelegentė aptarė lytinio ir lytiškumo ugdymo sampratas, Katalikų Bažnyčios Mokymą apie žmogaus lytiškumą, įvardijo šeimos, mokyklos ir Bažnyčios bendradarbiavimo svarbą, pateikė „Paauglių lytiškumo ugdymo realizavimo galimybės X ir Y mokyklose“ tyrimą ir analizę, pasidalijo savo patirtimi modeliuojant lytinio ugdymo temas neformaliajame ugdyme.

Mergelės Marijos kvietimas Šiluvoje garbinti Sūnų aktualiai skamba ir šiandien. Turime dovanoti laiką, pastangas, kitaip tariant, „arti“ dėl Jėzaus reikalų, kad pasaulis keistųsi į „geresnę savo versiją“, kad Dievas būtų mūsų pačių gyvenimo centras. Tik tuomet ateina Dievo dovanota tikroji ramybė.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas+ Kęstutis KĖVALAS