Seminaras mokytojams „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“ (2011 09 30)
Paskelbta: 2011-10-03 12:10:28

Rugsėjo 30 d. Kauno arkivyskupijos Katechetikos centre dvidešimt penki kelių dalykų – tikybos, biologijos, etikos – mokytojai dalyvavo kvalifikaciniame seminare „Lytiškumo ugdymo galimybės ir iššūkiai šiuolaikinėje mokykloje“. Seminarą vedė teologijos mokslų magistrė, Jonavos J. Ralio vidurinės mokyklos tikybos vyresnioji mokytoja Inga Kuuzeorg-Petrikonienė.

Prelegentė aptarė lytinio ir lytiškumo ugdymo sampratas, Katalikų Bažnyčios Mokymą apie žmogaus lytiškumą, įvardijo šeimos, mokyklos ir Bažnyčios bendradarbiavimo svarbą, pateikė „Paauglių lytiškumo ugdymo realizavimo galimybės X ir Y mokyklose“ tyrimą ir analizę, pasidalijo savo patirtimi modeliuojant lytinio ugdymo temas neformaliajame ugdyme.

Tai, kad Viešpats dar kartą suteikia mums palankų metą atsiversti, neturi būti laikoma savaime suprantamu dalyku. Ši nauja galimybė turėtų pažadinti dėkingumo jausmą ir prikelti mus iš mūsų vangumo. Nepaisant kartais tragiškų blogio apraiškų mūsų gyvenime, taip pat Bažnyčios ir pasaulio gyvenime, šio laikotarpio galimybė pakeisti kursą išreiškia nepajudinamą Dievo valią nenutraukti jo išganingo dialogo su mumis.

Iš popiežiaus PRANCIŠKAUS žinios 2020 m. Gavėniai