Pavasario semestro pradžia Kauno kunigų seminarijoje
Paskelbta: 2012-02-01 11:35:19

Pasibaigus žiemos atostogoms, sausio 23–27 dienomis Šiaulių jėzuitų naujokyne, Pumpėnų Įsikūnijusio Dievo Žodžio ir Baltriškių Tiberiados brolių vienuolynuose vyko seminaristams skirtos rekolekcijos. Joms pasibaigus klierikai grįžo į savo Alma Mater.

Sausio 30 d., prieš prasidedant pavasario semestrui, visa seminarijos bendruomenė vyko į Šiluvą, kur dangiškosios Dievo Motinos globos prašyta ateinančiam pusmečiui.

Šiluvos Jono Pauliaus II piligrimų centro konferencijų salėje vyko bendruomenės valanda, kurios metu rektorius mons. Aurelijus Žukauskas supažindino seminaristus su akademiniu kalendoriumi, aptarė dienotvarkės pasikeitimus, pristatė seminarijos ekonominę padėtį. Pabaigoje visi turėjo progą pabendrauti vieni su kitais neformaliai.

Rytojaus dieną Piligrimų centro koplyčioje šventų Mišių šventimui vadovavo Šiluvos parapijos klebonas kun. Erastas Murauskas, drauge koncelebravo seminarijos vadovybė. Sakydamas homiliją, kun. Erastas akcentavo, jog Dievas visada gelbsti juo pasitikinčius. Net tada, kai atrodo, jog nebėra vilties, skuba padėti žmogui.

Po šventų Mišių vykusioje konferencijoje kun. Erastas Murauskas pasidalijo mintimis apie iššūkius, laukiančius ateities kunigo. Prelegentas trumpai pristatė dabartinę jaunimo situaciją, pasidalijo mintimis apie Bažnyčios ir populistinės žiniasklaidos santykius.

Vėliau seminarijos bendruomenei buvo sudaryta galimybė apžiūrėti neseniai gaisro nuniokotą Tytuvėnų vienuolyną.

Dievas, kviečiantis dosniai atsiduoti ir viską jam atiduoti, teikia mums jėgų ir šviesos, kurių reikia norint žengti į priekį. Gyvybės Dievas, kuris mus taip myli, visada lieka šio pasaulio širdyje. Jis mūsų neapleidžia, nepalieka vienų, nes galutinai susijungė su mūsų žeme, o jo meilė visada mums padeda surasti naujų kelių. Tegu Jis bus pagarbintas!

Iš popiežiaus enciklikos LAUDATO SI’ (245)