Pradėta arkikatedros vargonų restauracija (2011 10 17)
Paskelbta: 2011-10-19 20:35:53

Šį rudenį  pradėta XIX a. vargonų Kauno arkikatedroje bazilikoje restauracija. Ją numatyta atlikti per dvejus metus.

Vargonus bažnyčioje 1882 metais sukūrė vienas garsiausių Vilniaus vargonų meistrų XIX a. pabaigoje – XX a. pradžioje Juozapas Radavičius. Arkikatedros bazilikos vargonininku yra buvęs garsusis kompozitorius Juozas Naujalis. Jo dėka arkikatedroje įvyko ne vienas muzikos kūrybos vakaras bei sakralinės muzikos koncertas. Kitas įžymus vargonininkas, dirbęs šioje šventovėje, yra J. Naujalio mokinys K. Kaveckas. Jis nuo 1936 m., būdamas arkikatedros vyr. vargonininku, pagarsėjo savo kūryba bei vargonų muzikos rečitalių rengimu.

Tai, kad Viešpats dar kartą suteikia mums palankų metą atsiversti, neturi būti laikoma savaime suprantamu dalyku. Ši nauja galimybė turėtų pažadinti dėkingumo jausmą ir prikelti mus iš mūsų vangumo. Nepaisant kartais tragiškų blogio apraiškų mūsų gyvenime, taip pat Bažnyčios ir pasaulio gyvenime, šio laikotarpio galimybė pakeisti kursą išreiškia nepajudinamą Dievo valią nenutraukti jo išganingo dialogo su mumis.

Iš popiežiaus PRANCIŠKAUS žinios 2020 m. Gavėniai