Spalį popiežius PRANCIŠKUS kviečia melstis Rožinį už Bažnyčią
Paskelbta: 2018-10-02 12:16:08

Nuotrauka Gintaro ČESONIO

Spalio mėnesį popiežius Pranciškus viso pasaulio katalikus kviečia kasdien melstis Rožinį už Bažnyčią – kad Švenčiausioji Mergelė Marija ir šv. arkangelas Mykolas gintų Bažnyčią nuo velnio, siekiančio mus atskirti nuo Dievo ir supriešinti vienus su kitais.

Rožinio maldą popiežius prašo užbaigti invokacija „Tavo apgynimo šaukiamės“ :

Tavo apgynimo šaukiamės, šventoji Dievo Gimdytoja! Mūsų maldų neatmeski mūsų reikaluose, bet nuo visokių pavojų mus visados gelbėk, Mergele garbingoji ir palaimintoji!

Taip pat kalbėti Maldą šv. arkangelui Mykolui (LVK patvirtinta):

Šventasis arkangele Mykolai,
gink mus kovoje
ir saugok nuo velnio niekšybės ir žabangų.
Nuolankiai meldžiame,
kad Dievas jį sutramdytų,
o tu, dangaus galybių Kunigaikšti,
šėtoną ir visas piktąsias dvasias,
kurios pasaulyje tyko pražudyti sielas,
Dievo galybe nugramzdink į pragarą. Amen.

Spalį taip pat meldžiamės ir anksčiau popiežiaus paskelbta evangelizacijos intencija – už pašvęstuosius, kad atgaivintų savo misionierišką uolumą ir būtų tarp vargšų, emigrantų bei tų, kurie neturi balso.

Kauno arkivyskupijos Informacijos tarnyba

Tikroji meilė – tai ne emocijos ir ne keli centai, įdėti į elgetos ranką, bet angažavimas kovoti už teisingesnę ir geresnę visuomenę, geresnę Lietuvą; tai gebėjimas atleisti nuoskaudas ir kasdienis tarnavimas vieni kitiems toje vietoje, kur Dievas leidžia mums būti ir veikti.

Arkivysk. S. Tamkevičiaus herbas+ Sigitas TAMKEVIČIUS

Iš homilijos minint CARITO 30-metį