Kauno m. savivaldybės surengtoje diskusijoje dėl kolumbariumų įrengimo kapinėse išsakytas ir Bažnyčios požiūris (2011 11 28)
Paskelbta: 2011-11-30 11:49:29

Lapkričio 28 d., pirmadienį, Kauno m. savivaldybėje surengtoje diskusijoje-pristatyme tema „Siūlomos vietos įrengti kolumbariumams Kauno miesto kapinėse“ dalyvavo arkivyskupijos kurijos kancleris bažnyt. teisės lic. mons. Adolfas Grušas.

Diskusijoje dvasininkas išsakė Bažnyčios požiūrį į mirusiųjų kremavimą kaip neprieštaraujantį krikščioniškajam tikėjimui ar Bažnyčios kanonams. Kita vertus, atkreiptas dėmesys, jog pelenai po kremavimo negali būti išbarstomi bet kur arba urna laikoma namuose. Buvo pabrėžta, jog mirusiųjų palaikai būtinai turi būti palaidoti – kapinėse ar kolumbariume.

Leidžiamės į misiją, leidžiamės į pokalbį. Popiežius Pranciškus kviečia mus kreiptis į Šventąją Dvasią, kad Ji dovanotų mums įžvalgą ir išmintį, ką turėtume daryti, tai yra pasikalbėti tarpusavyje, šeimose, parapijose, bendruomenėse, organizacijose, darbovietėse, vyskupijose, visoje Bažnyčioje pasaulyje apie Viešpaties valią mūsų laikų žmonėms, Evangelijos džiaugsmo skelbimo būdus šiandienos pasauliui.

Arkivyskupo Kęstučio Kėvalo herbas
+ Kęstutis KĖVALAS