Kauno m. savivaldybės surengtoje diskusijoje dėl kolumbariumų įrengimo kapinėse išsakytas ir Bažnyčios požiūris (2011 11 28)
Paskelbta: 2011-11-30 11:49:29

Lapkričio 28 d., pirmadienį, Kauno m. savivaldybėje surengtoje diskusijoje-pristatyme tema „Siūlomos vietos įrengti kolumbariumams Kauno miesto kapinėse“ dalyvavo arkivyskupijos kurijos kancleris bažnyt. teisės lic. mons. Adolfas Grušas.

Diskusijoje dvasininkas išsakė Bažnyčios požiūrį į mirusiųjų kremavimą kaip neprieštaraujantį krikščioniškajam tikėjimui ar Bažnyčios kanonams. Kita vertus, atkreiptas dėmesys, jog pelenai po kremavimo negali būti išbarstomi bet kur arba urna laikoma namuose. Buvo pabrėžta, jog mirusiųjų palaikai būtinai turi būti palaidoti – kapinėse ar kolumbariume.

Ganytojas

Bažnyčia kartu su geros valios žmonėmis džiaugiasi tais, kurie, vadovaudamiesi evangelinėmis vertybėmis, stoja mažųjų ir silpnųjų pusėn, kurie atsispiria siūlomam trisdešimties sidabrinių atlygiui, ryžtingai gina gyvybę ir šeimą.

(iš homilijos Šiluvoje 2016 09 11)

Aktualu

Kauno kunigų seminarijai 150 m.

Jono Pauliaus II piligrimų kelias

Marijos radijas