Kauno m. savivaldybės surengtoje diskusijoje dėl kolumbariumų įrengimo kapinėse išsakytas ir Bažnyčios požiūris (2011 11 28)
Paskelbta: 2011-11-30 11:49:29

Lapkričio 28 d., pirmadienį, Kauno m. savivaldybėje surengtoje diskusijoje-pristatyme tema „Siūlomos vietos įrengti kolumbariumams Kauno miesto kapinėse“ dalyvavo arkivyskupijos kurijos kancleris bažnyt. teisės lic. mons. Adolfas Grušas.

Diskusijoje dvasininkas išsakė Bažnyčios požiūrį į mirusiųjų kremavimą kaip neprieštaraujantį krikščioniškajam tikėjimui ar Bažnyčios kanonams. Kita vertus, atkreiptas dėmesys, jog pelenai po kremavimo negali būti išbarstomi bet kur arba urna laikoma namuose. Buvo pabrėžta, jog mirusiųjų palaikai būtinai turi būti palaidoti – kapinėse ar kolumbariume.

Jei visada pasitiki KRISTUMI, tada gėrio, teisingumo ir taikos siekis, atleidimas ir susitaikymas tampa palaiminimu: palaiminti alkstantys ir trokštantys teisumo, palaiminti gailestingieji...

(2017 11 01)

2017– Arkivyskupo Teofiliaus Matulionio metai