Kauno m. savivaldybės surengtoje diskusijoje dėl kolumbariumų įrengimo kapinėse išsakytas ir Bažnyčios požiūris (2011 11 28)
Paskelbta: 2011-11-30 11:49:29

Lapkričio 28 d., pirmadienį, Kauno m. savivaldybėje surengtoje diskusijoje-pristatyme tema „Siūlomos vietos įrengti kolumbariumams Kauno miesto kapinėse“ dalyvavo arkivyskupijos kurijos kancleris bažnyt. teisės lic. mons. Adolfas Grušas.

Diskusijoje dvasininkas išsakė Bažnyčios požiūrį į mirusiųjų kremavimą kaip neprieštaraujantį krikščioniškajam tikėjimui ar Bažnyčios kanonams. Kita vertus, atkreiptas dėmesys, jog pelenai po kremavimo negali būti išbarstomi bet kur arba urna laikoma namuose. Buvo pabrėžta, jog mirusiųjų palaikai būtinai turi būti palaidoti – kapinėse ar kolumbariume.

Ganytojas

Viešpats mums leidžia suprasti, kad tarnysčių ratas turi būti platesnis, kad reikia jas skatinti ir prašyti, jog kiekvienas Bažnyčios narys pagal gautus talentus ir užduotis atsakingai bei visomis jėgomis prisidėtų prie Dievo karalystės kūrimo.

(iš homilijos birželio 24 d. )

Aktualu

Jono Pauliaus II piligrimų kelias