Arkivyskupijos jaunimas – naujametiniame Taizè susitikime Roterdame (2010 12 26–2011 01 03)
Paskelbta: 2011-01-10 07:28:01

Grupė Kauno arkivyskupijos jaunimo drauge su Jono Pauliaus II piligrimų centru gruodžio 26–sausio 3 d. dalyvavo  naujametiniame, kasmet vis kitoje šalyje Taizè bendruomenės brolių rengiamame žiemos susitikime, kuris šįkart buvo organizuojamas Roterdame, Olandijoje. Šis susitikimas buvo 33-iasis jaunimo susitikimas Europoje.

Kaip pasakojo Jono Pauliaus II piligrimų centro vadovas Mantas Kuraitis, 30 tūkst. piligrimų šiemetiniame susitikime (pačiam Mantui Taizè bendruomenės renginiai jau pažįstami šešeri metai, o lietuviai į Taizè renginius važinėja jau 20 metų)) buvo apgyvendinti protestantų ir kitų konfesijų tikinčiųjų šeimose. Jaunimas dalyvavo teminiuose susitikimuose, juos vedė skirtingų religijų (net musulmonų) atstovai. Svarbiausia žiemos susitikimo tema buvo džiaugsmas – jaunas žmogus gali ir turi džiaugtis, ir šiuo savo džiaugsmu – gyventi ir tikėti – turi dalytis su kitais, juk krikščionybė – džiaugsmo religija. Pasak Manto, atvira širdimi vykstantieji į Taizè dažniausiai būna šios piligrimystės labai paliesti.

Piligrimystė nesibaigia pasibaigus kelionėms ir renginiams. Dalis jaunuolių lieka Bažnyčioje, bendrauja tarpusavyje, patraukia bendraamžius, drauge meldžiasi (Jono Pauliaus II piligrimų centre rengiamos Taizè pamaldos). Jaunus žmones stengiamasi sudominti, patraukti į savanorišką veiklą. Savanoriai yra nuolatiniai įvairių arkivyskupijos iškilmių bei renginių talkininkai.

 

Ganytojo žodis

Tikroji meilė – tai ne emocijos ir ne keli centai, įdėti į elgetos ranką, bet angažavimas kovoti už teisingesnę ir geresnę visuomenę, geresnę Lietuvą; tai gebėjimas atleisti nuoskaudas ir kasdienis tarnavimas vieni kitiems toje vietoje, kur Dievas leidžia mums būti ir veikti.

 Arkivysk. S. Tamkevičiaus herbas+ Sigitas TAMKEVIČIUS

Iš homilijos minint CARITO 30-metį

Liturginis kalendorius

Pamaldos

Kauno arkivyskupijos II sinodas

Šiluva

Parama

Svečių namai

Šv. Kazimiero knygynas Kaune