Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo parapija

Kviečiame į pamaldas
  • Šv. MIŠIOS
    Sekmadieniais 12 val.
    Šeštadieniais 12 val. (jei užsakyta)
    Šiokiadieniais 12 val. (jei užsakyta)
Atlaidai

Šv. Kryžiaus Atradimo – gegužės 3 d. (keliama į paskutinį balandžio sekmadienį)
Šv. Antano Paduviečio – birželio 13 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Kryžiaus Išaukštinimo – rugsėjo 14 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2008 m. vasario 4 d. dekretą Nr. 44.

Gyvenvietės ir kaimai: Panoteriai, Adomantai, Balėnai, Bareišiai, Bogušiai, Gailioniai, Gedgaudai, Jasudai, Kančiškiai, Kaušankos, Lokėnai, Mankūnai, Markutiškiai, Milagainiai, Mogeniai, Palokis, Pasoda, Piliakalniai, Pupkuliai, Pūstelninkai, Reniūnai (dalis), Satkūnai, Stašiūnai, Šemetiškiai, Tarakėliai, Togailai, Vasyliškiai, Vatėnai.

Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo parapija ribojasi su Bukonių, Siesikų, Deltuvos, Veprių, Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo ir Žeimių parapijomis.

Bendruomenė
  • ...programa

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo parapija
Adresas Panoterių mstl., Šilų sen., Jonavos r.
Juridinio asmens kodas 191255428
Bankas AB „Swedbank“
A. s. LT 25 7300 0101 3955 0402

Apie bažnyčią ir parapiją
Panoterių Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčia yra Jonavos r. šiaurėje, Panoterių miestelyje, prie Jonavos–Siesikų kelio. Tai Nepriklausomybės metais, 1994-aisiais, pastatyta dvibokštė plytų mūro bažnyčia.

Bažnyčios vidaus panorama (~2012 m.)

Žemės sklypą koplyčiai pastatyti Panoteriuose 1441 m. Baltramiejus Urbonaitis padovanojo Siesikų bažnyčiai. 1584–1700 m. koplyčia priklausė evangelikams reformatams, vėliau sudegė, dėl jos buvo bylinėjamasi. Iki 1774 m. pastatyta katalikų koplyčia. Koplyčia buvo konsekruota Švč. Mergelės Dievo Motinos titulu.

1864 m. kunigo Juozapo Sakalausko ir parapijiečių lėšomis koplyčia atnaujinta ir padidinta, paversta Siesikų parapijos filija, konsekruota Šv. Kryžiaus titulu.

Per Antrąjį pasaulinį karą bažnyčia sudegė. 1946 m. maldos namai ir klebonija buvo įrengti mediniame, vienaukščiame gyvenamajame name.

1994 m. konsekruotos Šv. Kryžiaus Atradimo bažnyčios statyba rūpinosi kun. Vytautas Kazimieras Pesliakas.

Bažnyčios lubos arkinės. Jos apdaila medinė, medinis ir didysis altorius.