Ruklos Šventosios Dvasios parapija

www.facebook.com/Ruklos-Šventosios-Dvasios-parapija

Kviečiame į pamaldas
  • Šv. MIŠIOS
    Sekmadieniais – 9 val. Šventosios Dvasios parapijos (Ruklos miestelio) koplyčioje. 11 val. – Ruklos mokomojo pulko salėje.
    Ketvirtadieniais – 18 val. Šventosios Dvasios koplyčioje.
Atlaidai

Šventosios Dvasios Atsiuntimo (Sekminių)
Šv. apaštalų Petro ir Povilo – birželio 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. arkangelo Mykolo – rugsėjo 29 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2008 m. vasario 4 d. dekretą Nr. 47.

Šiaurinė riba: Nuo kryžkelės į Čiūdus (Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapija), keliu Rukla–Jonava iki Ruklos gyvenvietės pradžios. Nuo kelio iki Neries. Neries upe aukštyn iki Ruklos kaimo (Kaišiadorių vyskupija) vakarinės pusės.

Rytinė riba: Nuo Neries į pietus (apimant Ruklos gyv.) iki miško kelio, ties Ruklos gyvenviete. Miško keliu į pietus. Nuo kelio posūkio į pietvakarius ir vakarus per Būdų mišką, kerta miško kelią.

Pietinė riba: Nuo miško kelio, mišku į vakarus, kerta Ruklelės upelį, mišku į vakarus iki kelio Gaižiūnų geležinkelio stotis– Rukla ir miško kelio kryžkelės. Keliu link Gaižiūnų gel. st. (Jonavos Šv. Apaštalo Jokūbo parapija) apie 1,5 km.

Vakarinė riba: Nuo kelio mišku į šiaurę, vidinės laukymės rytine puse į šiaurę, ties laukymės viduriu mišku į šiaurryčius link kelio Jonava–Rukla, ties kryžkele į Čiūdus.

Gyvenvietė: Rukla.

Ruklos Šventosios Dvasios parapija ribojasi su Jonavos Šv. apaštalo Jokūbo parapija ir Kaišiadorių vyskupija.

Bendruomenė
  • ...programa

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Ruklos Šventosios Dvasios parapija
Adresas Ruklos mstl., Ruklos sen., Jonavos r. sav.
Juridinio asmens kodas 192058191
Bankas AB SEB bankas
A. s. LT16 7044 0600 0189 6063

Apie bažnyčią ir parapiją

Rukla – miestelis Jonavos rajone, kairiajame Neries krante, nutolęs nuo Jonavos centro apie 10 km. Miestelyje yra J. Stanislausko pagrindinė mokykla, paštas, pabėgėlių priėmimo centras. Įsikūrę trys Lietuvos kariuomenės padaliniai. Netoli miestelio įsikūręs ir Ruklos kaimas. Senosiose (laidoti pradėta XVII a.) Ruklos kapinaitėse anksčiau stovėjusi koplyčia. Kapinės ir jose buvusi koplyčia sunyko, kuomet ši teritorija buvo atiduota sovietinės kariuomenės reikmėms.

1996 m. įsteigta Ruklos Šventosios Dvasios bažnyčia įrengta kultūros namų patalpose.

Nuo 2001 m. bažnyčios klebonas – kun. Arnoldas Valkauskas. Jis drauge yra ir Ruklos įgulos karo kapelionas, majoras.

Iš Ruklos į Jonavą (pro Skarulius) prieš Velykas organizuojama Didžiojo penktadienio Kryžiaus kelio procesija.