Kauno Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčia

1925 05 01 * 1948 10 31 * 1991 06 07
Benediktinių g. 6-11, 44261 Kaunas, tel. (37) 20 24 28
El. p.

Kviečiame į pamaldas drauge su seserimis benediktinėmis
 Kauno Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčia. Vytauto Kondroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais ir švenčių dienomis 10 ir 18 val.
    Šiokiadieniais 18 val.
  • Švč. Sakramento adoracija
    Sekmadieniais 11–18 val.
    Pirmadieniais 17–18 val.
    Antradieniais–šeštadieniais 9–18 val.
  • VALANDŲ LITURGIJA
    Sekmadieniais Rytmetinė 8.30 val., Dieninė 11 val.
    Pirmadieniais–penktadieniais Rytmetinė 6.50 val., Dieninė 13 val., Vakarinė 17 val., Naktinė 21 val.
  • Rožinio malda kasdien 17.35 val.
Atlaidai

Viešpaties Apsireiškimo Švč. Mergelei Marijai – kovo 25 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Benedikto – liepos 11 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Mikalojaus – gruodžio 6 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Sielovada
 Kauno Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčia. Vytauto Kondroto fotografija

Bažnyčios lankytojų sielovada rūpinasi vienuolyno kapelionas ir seserys benediktinės, jiems pagelbsti vienuolyno bičiuliai pasauliečiai.

Pastoracinė taryba:
  • Kauno seserų benediktinių vienuolyno kapelionas mons. doc. dr. jubil. Vytautas SIDARAS
  • Ses. Pranciška BUTNORIŪTĖ OSB
  • Ses. Gabrielė VASILIAUSKAITĖ OSB
  • Ses. Agnietė IVAŠKEVIČIŪTĖ OSB
  • Šv. Mikalojaus bažnyčios tarybos narys Kęstutis VIRBALIS
  • Kauno seserų benediktinių vienuolyno oblatė Aušra KESERAUSKIENĖ
  • Alfa kurso komandos savanoris Mindaugas ČIRVIDAS
Sielovados taryba:
  • Vienuolyno priorė ses. Juozapa Valerija STRAKŠYTĖ OSB
  • Alfa kurso pagr. koordinatorė ses. Celina Rasa GALINYTĖ OSB
  • Komandos narės: ses. Gabrielė Aušra VASILIAUSKAITĖ OSB, ses. Pranciška Ingrida BUTNORIŪTĖ OSB, ses. Jokūba Gema NARKEVIČIŪTĖ OSB, ses. Justina Jūratė GRUODYTĖ OSB, ses. Emanuelė Vida URBONAITĖ OSB, ses. Pija Kristina PETRIKYTĖ OSB, ses. Kotryna Indrė ŠURKUTĖ OSB
Bendruomenė – TAISYTI
Kviečiame į parapijos tarnystes, programas, grupes ir bendrijas! Jūsų laukia ((išsamiau parapijos www):
  • Sumos choras, jaunimo choras, adoracijos grupė ir ministrantai ,
  • ruošimosi sakramentams užsiėmimai, tėvų ir krikštatėvių parengimo Krikštui užsiėmimai
  • Caritas, jaunimo grupelė „Alfa ir Omega“, šeimų grupė, Marijos legionas
Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Kauno seserų benediktinių vienuolynas
Adresas Benediktinių g. 10, Kaunas
Juridinio asmens kodas 192064479

Apie bažnyčią ir parapiją
Kauno Šv. Mikalojaus (benediktinių) bažnyčia yra senamiestyje. Mūrinė, gotikinė, asimetriško plano (vienintelė tokia Lietuvoje), vienabokštė, vienanavė. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 135)

Kauno seserų benediktinių Šv. Mikalojaus gotikinė šventovė įsikūrusi šiaurinėje Senamiesčio dalyje, Antakalnio kalvos šlaite, tarp Šaulių, Benediktinių ir Šv. Gertrūdos gatvių.

Bažnyčia pastatyta XV a. Pirmąkart paminėta 1503 m. fundaciniame rašte, kuriuo perduota Kauno parapinei bažnyčiai, nuo XV a. pab. turėjo kunigą. 1624 metais Kauno maršalka paskyrė bažnyčią vienuolėms benediktinėms. 1627 m. suremontuota, pastatytas medinis vienuolynas. XVIII a. bažnyčia ir vienuolynas aptverti mūro tvora. 1924 m. pastatyta klebonija.

1936–1940 m. bažnyčia remontuota bei rekonstruota. Interjeras dekoruotas pagal Liudo Truikio projektą. Įrengtas naujas didysis altorius. Langų vitražų projektus kūrė L. Truikys, pagamino F. Mayer (Miunchenas).

Bažnyčia turi originalų bokštą, ypač vertingi jos tinkliniai bei žvaigždiniai interjero skliautai.

1948 metais bažnyčia ir vienuolynas buvo uždaryti. Ilgą laiką buvo knygų saugykla. Po atšventinimo 1992 m. bažnyčia tapo rektoratu, o 2009 m. vasario 23 d. šventovė perduota Kauno seserų benediktinių vienuolynui ir yra vadinama Kauno seserų benediktinių vienuolyno bažnyčia išlaikant jos titulą.

1938 m. vyskupo Teofilio Matulionio rūpesčiu įvesta nuolatinė Švč. Sakramento adoracija, kuri 1948–1992 metais uždarytoje bažnyčioje buvo nutrūkusi. Nuo 1992 m. atnaujinta, dabar kasdien, išskyrus pirmadienį, Švč. Sakramentas adoruojamas nuo 9 iki 18 val.