Žemaitkiemio Šv. Kazimiero parapija

20368 Ukmergės r.
Mob. +370 686 53 388,

Dvasininkai

Klebonas – kun. relig. m. mgr. Gražvydas GERESIONIS (Ukmergės Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčia)

Kviečiame į pamaldas
 Žemaitkiemio Šv. Kazimiero bažnyčia. Vytauto Kandroto fotografija
  • ŠV. MIŠIOS bažnyčioje
    Sekmadieniais 12 val.
    Šeštadieniais 12 val. (pagal susitarimą)
Atlaidai

Šv. Kazimiero – kovo 4 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Karmelio kalno Švč. Mergelės Marijos (Škaplierinės) – liepos 16 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų (Žolinės) – rugpjūčio 15 d.

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 4 d. dekretą Nr. 250.

Gyvenvietės ir kaimai: Žemaitkiemis, Antatilčiai, Auguškos, Avižieniai, Balaganas, Berzgainiai, Brazgiai, Čipiškis, Dainiai, Dejūnai, Gaideliai, Grikieniai, Keziai, Kliepšiai, Kunigiškiai, Lobos, Luciūnai, Medinos vnk., Merečiškiai, Morkiškis, Nerupis, Pagrūšė, Prausliai, Radeikiškis, Rinkevičiai vnk., Rundžiai, Traupis (dalis), Valai, Valtūnai, Vilkiškiai, Vizdros, Žemaitkiemio dvr.

Žemaitkiemio Šv. Kazimiero parapija ribojasi su Lyduokių, Vidiškių, Kavarsko, Kurklių ir Balninkų parapijomis bei Kaišiadorių vyskupija.

Bendruomenė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Žemaitkiemio Šv. Kazimiero parapija
Adresas Žemaitkiemio mstl., Žemaitkiemio sen., Ukmergės r. sav.
Juridinio asmens kodas 191256334
Bankas Kooperatinė bendrovė ARKU kredito unija
A. s.  LT 685010800014001122

Apie bažnyčią ir parapiją

Žemaitkiemio Šv. Kazimiero bažnyčia yra Ukmergės r., Žemaitkiemio miestelyje, prie Vidiškių–Alantos kelio. Pastatyta 1902 m. Plytų mūro, turi neobaroko bruožų. (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 206)

Bažnyčios vidaus panorama (~2013 m.)

Žemaitkiemio dvaras apie 1582 m. buvo dovanotas Vilniaus jėzuitų kolegijai. Jėzuitai 1586 m. pastatė pirmąją bažnyčią, dedikuotą šv. Kazimierui (ji viena pirmųjų Lietuvoje, turinti šį titulą). Žemaitkiemis tapo jėzuitų misijos stotelė.

1716 m. buvo pastatyta antroji bažnyčia. 1892 m. per miestelio gaisrą ji sudegė. Kai pasklido gandas, kad jos vietoje rengiamasi statyti cerkvę, buvo skubiai nupirkta Želvos bažnyčia ir statoma sudegusiosios vietoje. Už tai klebonas M. Gulbinas bei keli darbininkai buvo ištremti į Sibirą.

1892 m. buvo suprojektuota nauja bažnyčia, bet vėl caro valdžia neleido jos statyti. Tik vėliau caro valdžia išleido įsakymą, kad leidimų nebereikia bažnyčioms atstatyti ar perstatyti.

1899–1902 m. kunigo A. Jucevičiaus rūpesčiu mūrinė bažnyčia buvo pastatyta. 1933 m. buvo įrengta parapijos salė.

Bažnyčia turi neobaroko bruožų, stačiakampė, su masyviu fasado bokštu. Vidus 3 navų. Yra išlikęs XIX a. paveikslas Šv. Mergelės Marijos Ėmimas į dangų, medinės skulptūros Jėzus Nazarietis ir Prisikėlęs Kristus.