Pašilės Šv. Barboros parapija

Pašilės Šv. Barboros bažnyčia.
Pašilės Šv. Barboros bažnyčia
Pašilės g. 16
20194 Ukmergė

Aptarnaujama koplyčia
Ukmergės ligoninėje

Dvasininkai

Klebonas – kun. Julius GRIGONIS
1961 04 16 * 2006 01 22 * 2021 08 26
mob. +370 620 72 504
El. p.

Kviečiame į pamaldas

• ŠV. MIŠIOS
    Sekmadieniais 9 val. Ir 12.30 val.
    Šiokiadieniais 18 val.
    Šeštadieniais 10 val.
  • ŠV. MIŠIOS Ukmergės ligoninės koplyčioje
    Antradieniais 14 val.
  • Išpažinčių klausoma 30 min. prieš šv. Mišias
  • Švč. Sakramento adoracija pirmaisiais mėnesio sekmadieniais
  • Gegužinės pamaldos 18 val.
  • Birželinės pamaldos 18 val.
  • Rožinio malda spalio mėnesį 17.30 val.
Atlaidai

Šv. Jono Krikštytojo – birželio 24 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)
Šv. Barboros – gruodžio 4 d. (keliama į artimiausią sekmadienį)

Parapijos teritorija
Pagal Kauno arkivyskupo metropolito Sigito Tamkevičiaus 2003 m. balandžio 4 d. dekretą Nr. 242.

Ukmergės miesto dalis:
– gatvės Ukmergėje: Antakalnio (pietvakarinė pusė nuo Dariaus ir Girėno gatvės iki miesto pabaigos), Dariaus ir Girėno (pietrytinė pusė), Pušų, Vasarnamių, Vilniaus (vakarinė pusė nuo miesto pradžios iki Pivonijos kvartalo pradžios; rytinė pusė nuo miesto pradžios iki Dariaus ir Girėno gatvės).
– gatvės Pašilėje: Aukštaičių, Kalno, Kosmonautų, Pabaisko, Pašilės, Pergalės, Pivonijos, Pušyno, Šilo, Vaitkuškio.

Gyvenvietės ir kaimai: Pašilė, Alionys, Antakalnis I, Antakalnis II, Antakalnis III, Bakšionys, Biliūnai, Bugeniai, Burtkaimis, Dastainiškis, Daugėliškis, Deltuvėlė, Graužiečiai, Kopūstėliai, Mielionys, Miliaučizna, Miliukai, Palobis, Paprėniškiai, Petrašiūnai, Sargeliai, Skominai, Slabada, Stanislavuvka, Steponava, Ūličninkai, Vaitkuškis, Vaitkūnai, Vaizgėliškis, Verškainiai, Vytinė, Vytinėlė.

Pašilės Šv. Barboros parapija ribojasi su Ukmergės Švč. Trejybės, Ukmergės Šv. Apaštalų Petro ir Povilo, Lyduokių, Pabaisko ir Deltuvos parapijomis bei Kaišiadorių vyskupija.

Bendruomenė
Kviečiame dalyvauti parapijos tarnystėse ir grupėse! Jūsų laukia:
  • maldos grupė ir ir jaunimo grupė

Dėkojame už Jūsų aukas ir paramą:

Pavadinimas Pašilės Šv. Barboros parapija
Adresas Pašilės g. 16, Ukmergė
Juridinio asmens kodas 192057328
Bankas LUMINOR
A. s. LT944010042900213718

Apie bažnyčią ir parapiją
Pašilės Šv. Barboros bažnyčia yra Ukmergėje, Pašilės mikrorajone, prie senojo Vilniaus–Ukmergės kelio. Pastayta 1789 m. Tinkuoto mūro, klasicistinė.  (plg. LKB žinynas, „Pradai“, 1993, p. 203)

Architektūros ir istorijos aprašas.

1789 m. mūrinę bažnyčią pastatė Vaitkuškio dvaro savininkas Mykolas Kosakovskis 1 km į šiaurės vakarus nuo dvaro, prie Pivonijos šilo.1791 m. ji buvo pašventinta. Ta proga statytojo brolio, Vilniaus pavyskupio Jono Nepomuko Kosakovskio, pasakytas pamokslas 1791 m. buvo išleistas atskira knygele (lenkų kalba). Iš pradžių bažnyčia buvo dvaro koplyčia, vėliau – Pabaisko parapijos filija. Ilgainiui bažnyčia ir gyvenvietė imtos vadinti Pašile dėl netoliese esančio šilo. Bažnyčioje tarnavęs kunigas buvo Kosakovskių dvaro kapelionas ir gyveno dvare.

1857 m. Žemaičių vyskupas M. Valančius laiške Kosakovskiui į Varšuvą mini apleistą, kiauru stogu bažnyčią. 1858 m. jau minima Pašilė ir jos graži smailiabokštė bažnyčia.

1926 m. įkurta parapija.

Sovietmečiu 1962 m. bažnyčia buvo nacionalizuota ir uždaryta, čia palaidotų Kosakovskių palaikai išniekinti. 1964 m. buvo įrengtas kino teatras „Raketa“. Nugriautas bažnyčios bokštas ir mūrinė varpinė.

1991 m. bažnyčia grąžinta tikintiesiems. 1991–1994 m. rekonstruota. Ji klasicistinė, stačiakampio plano, virš frontono įrengtas nedidelis bokštelis-varpinė.